Vasaras cena!

Vasaras komplekts Nr. 2: „Sapnī ar Botičelli” + „Lielā māksla”

30,00

Sofijas Šovo romāns „Sapnī ar Botičelli” lasītājam ļauj ielūkoties 15. gadsimta Florences Republikā. Šeit valda Lorenco Mediči – renesanses laikmeta mākslinieku atbalstītājs, kurš finansē izcilu mākslas darbu tapšanu, bet piever acis uz savu favorītu vājībām. Arvien biežāk augstākajās aprindās izskan jaunā un talantīgā gleznotāja Sandro Botičelli vārds. Sandro, būdams jūtīgas dabas cilvēks, asi pārdzīvo pārmaiņas dzimtajā pilsētā. Paci sazvērestība, dominikāņu mūka Savonarolas apokaliptiskie pareģojumi satricina Florenci, bet viņš turpina gleznot. Vispirms daudzu cienīts, pēc tam – aizmirsts, Botičelli ir tikpat nosēpumains kā pati Florence.

Šis nenoliedzami ir vēsturisks romāns. Tomēr vārds „sapnī”, kas ietverts tā nosaukumā, norāda uz to, ka nevajag rakstīto uztvert kā dokumentālu patiesību, it īpaši tas attiecas uz to sižeta līniju, kas ataino notikumus Sandro Botičelli privātajā dzīvē. Tai pašā laikā rakstnieces smalki izpētītais vēsturiskais fons ļauj līdz vissmalkākajām detaļām iejusties renesanses laika dzīvē, kas pārsteidzošā kārtā sasaucas ar mūsdienām, lai arī mūs šķir jau pieci gadsimti.

No franču valodas tulkojusi Irēna Auziņa. Redaktore un korektore Emīlija Skulte. Dizainere Anna Aizsilniece.

Mūsdienu franču autores Leas Simones Allegria romāns „Lielā māksla” aizved lasītāju no 21. gadsimta Parīzes izsoļu nama ikdienas un Toskānas ciprešu ieskautas pils iemītnieku emociju peripetijām mākslas detektīva cienīgā, piedzīvojumu, noslēpumu un vēsturisku intrigu pilnā ceļojumā uz protorenesanses laika Florences mākslas pasauli, meklējot autoru darbam, kas, iespējams, ir negaidīts tilts starp divām pasaulēm.

Romāna galvenais varonis ir slavens Parīzes izsoļu nama Auctionès mākslas darbu izsolītājs Pols Vivjenns, kura šarmantie izsoles āmura piesitieni bijuši leģendāri. Bet nu viss ir mainījies, izsoles notiek tiešsaistē un Vivjenna zelta laikmets ir pagājis. Līdz brīdim, kad viņam pēkšņi piezvana pazīstams notārs, aicinot doties uz Toskānu, kur miris kādas pils īpašnieks, kuram, iespējams, piederējusi vērtīga mākslas kolekcija. Necilā kapelā pie Castel Vecchio Vivjenns negaidīti atrod kāda pagaidām nezināma Florences gleznotāja darinātu darbu – retablu „Jaunava ar sarkanrīklīti”. Par eksperti ir pieaicināta jaunā, talantīgā un skaistā Marianna Ževēra, kas ir speciāliste viltojumu atklājumos un īsta pēddzine. Mariannas atklājumi izraisa īstu vētru mākslas ekspertu vidū. Kā viss notika patiesībā, lasītājs uzzinās burtiski pēdējās romāna lappusēs.

No franču valodas romānu tulkojusi Inta Šmite. Literārais redaktors Alnis Auziņš. Dizainere Anna Aizsilniece.