Uzzīmē baltu lietu

Andra Manfelde, Neonilla Medvedeva

25,00

Izdevniecībā “Aminori” iznākusi Andras Manfeldes un Neonillas Medvedevas radīta iedvesmojoša grāmata “Uzzīmē baltu lietu”

Andras Manfeldes “Uzzīmē baltu lietu” ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts miniatūru krājums, kas tapis sadarbībā ar mākslinieci Neonillu Medvedevu. Grāmatas galvenā varone ir meitene, kura grib kļūt par gleznotāju. Izrādās, ka tas nemaz nav viegli – ir jāprot ne tikai zīmēt, gleznot, veidot, dzēst, strādāt ar tušu un piekņopēt papīru, bet arī izzināt dabu un izprast citu mākslinieku paveikto. Ceļā uz mākslu meitene sastopas ar perspektīvu, lazēšanu, krāsu romantiskajiem un sarežģītajiem nosaukumiem. Grāmatā tiek uzdoti arī dažādi svarīgi jautājumi, piemēram, kas ir māksla un kā iedabūt lapā ziloni.

“Domājot par savu radošo ceļu, atskārtu, ka tas sācies mūzikas skolā, bet turpinājies ar ogli, guašām, eļļas krāsām, molbertu, maisot ģipsi un pētot reprodukciju albumus,” stāsta Andra Manfelde. “Līdz 33 gadu vecumam biju pārliecināta, ka būšu gleznotāja, bet vēlāk sapratu, ka gleznot var arī ar vārdiem.”

Māksliniece Neonilla Medvedeva grāmatai radījusi īpašas ilustrācijas, un tajā varēs aplūkot arī gandrīz 20 viņas gleznu reprodukciju.

Andra Manfelde (1973) dzimusi Kuldīgā. Absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Pirmās grāmatas iznākušas 2005. gadā – autobiogrāfisks romāns “Adata” un dzejoļu krājums “Tranšejas dievi rok”. 16 grāmatu autore un vairāku balvu laureāte. Dažām no savām bērnu grāmatām veidojusi ilustrācijas.

Neonilla Medvedeva (1987) dzimusi Rīgā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas figurālās glezniecības meistardarbnīcu. Kopš 2006. gada piedalās grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, kā arī sarīkojusi vairāk nekā 15 personālizstāžu. Neonilla nodarbojas arī ar ikonu glezniecību, baznīcu restaurāciju un apgleznošanu.