Sirds plaukstā

Vinko Mēderndorfers

15,00

Slovēņu rakstnieka Vinko Mēderndorfera (1958) romāns jauniešiem stāsta par meiteni, vārdā Nika, kas kopā ar ģimeni pārcēlusies uz jaunu dzīvesvietu un uzsākusi mācības astotajā klasē jaunā skolā. Patiesībā gan galveno varoni sauc Nikolaja, bet tas ir noslēpums. Un tas nav vienīgais noslēpums, ko Nika cītīgi sargā no saviem klasesbiedriem. Nikas dzīvē ir kāds, kas, viņasprāt, pavisam noteikti nedrīkst iepazīties ar viņas jaunajiem draugiem.

“Sirds plaukstā” ir stāsts par pusaugu meiteni un viņas neparasti parasto ģimeni. Viņa mācās spāņu valodu un paukošanu, spēlē klavieres, skolā organizē dzīvnieku aizsardzības dienu un ir mazliet iemīlējusies. Vinko Mēderndorferam izdevies atrast veidu, kā runāt ar lasītāju par smagu tematu – īpašajiem bērniem –, priekšplānā tomēr izvirzot jauniešiem aktuālas tēmas: skolas un ģimenes dzīvi, draudzību, emocionālo pasauli un vēlmi būt pieņemtam. Tas ir cilvēcīgs stāsts, kas aizkustinās ikvienu. Šādi stāsti ir vajadzīgi, lai mēs kļūtu par iekļaujošu sabiedrību un atzītu, ka visi esam dažādi un tomēr mīlami un vērtīgi.

Grāmatas autors Vinko Mēderndorfers ir ārkārtīgi vispusīgs un radošs cilvēks: rakstnieks, dzejnieks, dramaturgs, kino un teātra režisors. “Sirds plaukstā” (oriģinālā nosaukums – Kit na plaži”) dramatizējums pusaudžu auditorijai iestudēts arī Ļubļanas leļļu teātrī.

Grāmatas izdevums latviešu valodā tapis ar Slovēnijas Republikas Grāmatu aģentūras (JAK) atbalstu.

 

Tulkojums no slovēņu valodas: Māra Gredzena

Literārā redaktore: Velga Polinska

Grāmatas dizains: Anna Aizsilniece

Vāka ilustrācija: Lote Vilma