Otto brīnās

11,00

Kategorijas:

Pazīstamā televīzijas režisora Harija Petrocka grāmata bērniem “Otto brīnās” nedaudz ir arī atmiņu stāsts, ko autors veltījis visiem bērniem un to vecākiem, kas nepārstāj brīnīties par sevi un pasauli ap mums.

Grāmatas galvenais varonis Otto ir zēns, kas visu dzirdēto saprot burtiski. Viņa domas nodarbina siļķe kažokā un viltotais zaķis, bezdelīgactiņas un gaiļbiksītes, kā arī citi vārdi, kas atstāj Otto neizpratnē. Viņš nebeidz brīnīties un uzdot jautājumus pieaugušajiem, kas viņam nespēj atbildēt. Grāmata ar humoru stāsta par to, kā bērns iepazīst latviešu valodu un sastopas ar dažādām viņa izpratnē dīvainībām.

Mana pirmā grāmata radās pēkšņi,” stāsta Harijs Petrockis. “Varbūt no tā, ka joprojām brīnos un nesaprotu vai pārprotu šo pasauli, tieši kā mans varonis. Kaut kādi impulsi grāmatiņai droši vien sakrājušies arī no manas režisora profesijas, veidojot bērnu raidījumus televīzijā un izrādes teātrī. Man tāpat kā Otto šķiet, ka mēs dažkārt pārāk sarežģījam un sakonstruējam savu dzīvi un pasauli ap to,” atzīst autors. “Varbūt uz to visu vajag paskatīties naivāk un tiešāk – kā to dara Otto – jautājot, izzinot, saprotot, kādreiz arī nesaprotot. Jo no nezināšanas taču nav jākaunas, vai ne?”

Harijs Petrockis dzimis Rīgā, bērnību un skolas gadus pavadījis Jūrmalā. 1992. gadā beidzis režijas studijas Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē. Harijs Petrockis ilgus gadus bijis režisors Latvijas televīzijā, bet Latvijas Neatkarīgajā televīzijā veidojis tādus seriālus kā “Svešā dzīve” un “Cerību iela”.

Petrockis strādājis par režisoru arī Daugavpils teātrī, bet šobrīd ir TV režijas, kino semiotikas, režijas un aktiermeistarības pasniedzējs RISEBA un privātvidusskolā “Viktorija”.

Otto brīnās” ir Harija Petrocka pirmā grāmata.

Grāmatas ilustratore Baiba Baiba absolvējusi Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu un studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Deviņdesmitajos gados pārcēlusies uz dzīvi ASV, kur strādājusi ar tekstila dizainu un nodarbojusies ar tēlu izstrādi kino un teātrim. Šobrīd dzīvo Latvijā, ilustrē grāmatas un izstrādā tēlus animācijas filmām, kino un teātrim.

Grāmatas dizainu veidojusi Anna Aizsilniece, tā iespiesta Jelgavas tipogrāfijā.