(ne)Spārnotas domas

Gidons Krēmers

19,00

Autors pats šo darbu sauc par “piezīmēm uz lappušu malām”. Grāmata ir emocionāla laikmeta liecība un atklāj līdz šim nezināmas Gidona Krēmera rakstura šķautnes un oriģinālo skatījumu uz dzīvi. Par ko izcilais mūziķis domāja pandēmijas apstādinātajā laikā, kad mēģinājumi, koncerti un turnejas kļuva neiespējami?

 

 

“Kad rakstīju “(ne)Spārnotas domas”, nevarēju pat iedomāties, ka pienāks tādu cilvēcisku nelaimju un traģēdiju laiks,” saka Gidons Krēmers. “No šī viedokļa, mans darbs tagad būtu vērtējams kā nelaikmetīgs. Tomēr ceru, ka tie, kas lasīs šīs pēdējos divos gados uzrakstītās rindiņas, atradīs tajās zināmu jēgu un ka manas (tāpat visu palīgu) pūles nebūs veltas — dažā labā vietā būs ko aizdomāties un pasmaidīt. Lai smaids (tāpat kā cerība, ka šausmām pienāks gals) palīdz saglabāt mūsu mīlestību pret dzīvi, citam pret citu un… mūziku un mākslu, pie kurām vienmēr varam turēties.”

 

Viena grāmatas daļa lasāma divās valodās, kurās autors domā visbiežāk, proti, krieviski un angliski. Blakus oriģinālam publicēts tulkojums latviešu valodā, ko veikuši Eduards Liniņš un Gundars Āboliņš. Grāmatas dizainere ir Anna Aizsilniece, bet ilustrācijas īpaši šai grāmatai radījis Gidona Krēmera tuvs draugs – mākslinieks Sandro Kančeli, gruzīnu komponista Gijas Kančeli dēls.

 

Gidons Krēmers ir pasaulē pazīstams Rīgā dzimis vijolnieks un diriģents. 2022. gada 27. februārī viņš nosvinēja savu 75. dzimšanas dienu, bet viņa izveidotajam jauniešu stīgu orķestrim “Kremerata Baltica” šogad jau 25. jubileja.