Luīze Gulbe “Lille meklē Laimi”

17,50

Kategorijas:

Elfu meitēns Lille un zeltlācītis Laimis dzīvo plaša ezera vidū uz pavisam baltas salas. Viņi vada dienas saskaņā un priekā, līdz salā uzrodas ciemiņš, kas visu sagriež kājām gaisā. Kad Laimis pazūd, Lillei ir jādodas pāri ezeram viņu meklēt. Ausainīte iekuļas sērotāju purvā un uzzina, cik saldas un kārdinošas var būt skumjas un žēlošanās, dusmojas uz mūžamežu, jo dusmoties reizēm ir pirmais, kas ienāk mums prātā… Visbeidzot viņa nokļūst briesmīgā, tumšā alā, kur slēpjas patiesība, un stājas pretī savām lielākajām bailēm. Taču galvenais šajā dēkainajā ceļojumā ir saprast, ka pat visbezcerīgākajos brīžos ir svarīgi saskatīt gaišas domas un sekot sirdsbalsij! Lille kļūst spēcīgāka, pieņemot savu pašas nejauko pusi, atpazīst īstu draudzību un ierauga mīlestību, kas ir mums visapkārt jeb, kā lielie cilvēki mēdz teikt, – gaisā.

Jauna bērnu grāmata, ko radījusi jauna latviešu māksliniece un rakstniece, ir vērtība pati par sevi. Bērniem pirmsskolas vecumā ir būtiski klausīties un vēlāk arī pašiem lasīt aizraujošus stāstus, kuros ne tikai var līdzpārdzīvot varoņu piedzīvojumiem, kas liek gaidīt nākamo nodaļu un stāsta turpinājumu, bet arī palīdz iepazīt dažādus raksturus un atpazīt emocijas. Grāmata “Lille meklē Laimi” ir tieši tāda: stāsta pamatā ir galvenās varones Lilles ceļojums, kura laikā tiek risināti iekšēji emocionāli konflikti, kas rodas pēc tuva drauga zaudējuma. Ceļojuma laikā Lille iepazīst dažādas emocijas – skumjas, dusmas un bailes –, kas radušās, nokļūstot neierastās un izaicinošās situācijās. Piedzīvojot visas nepatīkamās emocijas, Lille ir spējīga tās pieņemt un stāties pretī lielākajam un sarežģītākajam šķērslim – pati sev.

Dodoties līdzi Lillei, jaunie lasītāji var iemācīties no cita skatpunkta paraudzīties paši uz savām emocijām. Jo bailes, bēdas un dusmas nav kaut kas slikts vai apkaunojošs, bet daļa no reizēm pagalam nepatīkama, taču ļoti vērtīga iekšējā ceļojuma, kurā mēs satiekam sevi un uzzinām, cik daudz dažādu brīnišķīgu krāsu ir dzīvē ap mums!

Grāmatas teksta un ilustrāciju autore Luīze Gulbe (2000) ir beigusi Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu Vides dizaina specialitātē, šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedrā. Šī ir jaunās autores pirmā grāmata, un viņa plāno turpināt radīt jaunas bērnu grāmatas, jo viņai šķiet svarīgi bērnos rosināt pašrefleksiju, savu emociju apzināšanos un to pieņemšanu aizraujošā veidā – lasot piedzīvojumu stāstus, pētot ilustrācijas un runājot par galveņo varoņu dēkām ar pieaugušajiem un saviem vienaudžiem. Studējot grafikas mākslu, autore ir atklājusi sevī spēju ietērpt tekstu arī vizuālā veidolā.

Grāmatas dizainu veidojusi Una Grants. Literārā redaktore Dzintra Ludborža. Grāmata iespiesta SIA “Jelgavas tipogrāfija”.