Latvieši, vācbaltieši un Krievija

Gints Apals, Māris Zanders

11,00

Vēsture pašreizējās Latvijas teritorijā kopš 12. un 13. gadsimta mijas nereti tiek izprasta kā pretstāve „mēs” – „viņi”. „Viņi” ir arī vācbaltieši, kuri „mums”, latviešiem, esot nepārprotami kaitējuši, gadsimtiem ilgi liedzot brīvību, turību, valsti, valodu, pienākošos statusu utt. Bet vai tā ir tiesa? Vēstures zinātņu doktora, diplomāta Ginta Apala un žurnālista Māra Zandera grāmata “Latvieši, vācbaltieši un Krievija. Polemiska saruna” ir atsvaidzinošs pārsteigums visiem tiem, kam interesē būt tuvāk patiesībai, tiem, kuri neatrodas politiskā korektuma važās vai stereotipu iespaidos. Grāmatā meklētas atbildes uz daudziem neērtiem jautājumiem Latvijas vēsturē: kāpēc vācbaltieši ir izslēgti no latviešu vēsturiskās atmiņas un tiek asociēti ar ļaunajiem baroniem, kāpēc Latvijas Republikas vara nenovērtēja vācbaltiešu nopelnus cīņā pret boļševikiem, kāpēc latvieši līdz pat 1940. gadam par galveno eksistenciālo draudu uzskatīja Vāciju, vāciešus un vācbaltiešus, nevis Krieviju u.c.

 

Ja cilvēki dzīvo mītos, viņi ir viegli manipulējami. Bez kritiska skata uz vācbaltiešu jautājumu nav iespējams dekonstruēt Latvijas vēstures mītus,” uzskata Gints Apals.

Grāmata iznākusi sērijā “Latvijas vēstures mīti un versijas” un domāta visplašākajai auditorijai, kas interesējas par vēsturi. Tajā ir bagātīgs vizuālais materiāls, plaša atsauču sistēma un ieteicamās literatūras saraksts.

Redaktore: Inita Saulīte-Zandere, māksliniece: Anna Aizsilniece

Papildu informācija: 160 lpp., cietie vāki, izmērs 13,7 cm x 18,7 cm