Kurš vīns ir tavs? Atrodiet sev piemērotu vīnu

Filipo Bartolota

17,50

Kategorijas:

Izdevniecībā “Aminori” izdota itāļu vīna eksperta Filipo Bartolotas grāmata “Kurš vīns ir tavs? Atrodiet sev piemērotu vīnu”, kas piedāvā neparastu ceļojumu vīna pasaulē, palīdzot izvēlēties īsto vīnu, kura īpašības vislabāk atbildīs ne tikai jūsu garšas sajūtām, bet arī dvēselei. Vīnu, kas būs kā pēc mēra šūts uzvalks.

 

 

“Iepazīsti sev patīkamos vīnus, lai iepazītu sevi!” aicina izcilais vīna eksperts Filipo Bartolota un grāmatā skaidro, kā un kāpēc dažādu vīnu garšas un smaržas īpašības un, jo īpaši, raksturs atbilst kādam no cilvēku divpadsmit arhetipiem. Grāmatā uzzināsiet, kādi vīni izpauž Sargeņģeļa dāsnumu un pašaizliedzību, Kareivja spēku un izturību, Viedā neizsīkstošo vēlmi zināt un mācīties, Āksta rotaļīgumu un optimismu. Mīlnieka arhetipam zināšanas par vīnu ir svarīgs valdzināšanas ierocis, Pētniekam vīns apmierina zinātkāri, Nevainīgajam tas nozīmē saldu bēgšanu, bet Valdnieka vīna izvēle atspoguļo viņa statusu. Burvis prot notvert vissmalkākās vīna nianses, Radītājs dievina neparastus vīnus, Dumpinieks, protams, izvēlas dumpinieciskus vīnus, bet Parastajam cilvēkam labi derēs līdzsvaroti, saprotami vīni – atliek tikai uzzināt, kuri tie ir. Atklājiet savu arhetipu un atradīsiet savu ideālo vīnu!

 

 

Filipo Bartolota (dz. 1972) ir pasaulē zināms vīna eksperts ar milzu pieredzi. Dzimis Toskānā un jau no bērnības vērojis, kā viņa vectēvs dara vīnu, Bartolota apguvis vīna zinības gan teorētiski, gan praktiski, someljē gaitas sācis vīna muzejā Vinopolis Londonā, bijis žurnāla Decanter Magazine un itāļu laikraksta L’Espresso vīna eksperts. 2017. gadā Bartolota bija ASV prezidenta Baraka Obamas ģimenes oficiālais someljē viņu Toskānas ceļojuma laikā. Bartolota vada ceļojumu un pasākumu aģentūru Le Baccanti Tours, kas darbojas enogastronomijas jomā, un ir pavārmākslas skolas MaMa Florence izveidotājs.

 

 

No itāļu valodas tulkoja Ilona Kubile un Anna Kalve

Literārā redaktore Inita Saulīte-Zandere

Māksliniece Anna Aizsilniece

Korektors Alnis Auziņš