Ielas zēni

15,00

Otrā pasaules kara izskaņā Roma ir drupās, visapkārt nabadzība, pilsētā joprojām vācieši, un policija cenšas aizkavēt zādzības, kas notiek uz katra soļa. Svelmainā jūlija rītā nomales puika Ričeto dodas uz baznīcu, lai saņemtu savu Pirmo komūniju. Necik ilgi, un viņš apzog aklu ubagu, bet par iegūto naudu noīrē laivu, lai kopā ar draugiem dotos izbraukumā pa Tibru…

Slavenais itāļu kinorežisors Pjērs Paolo Pazolīni (1922-1975) romānā “Ielas zēni” stāsta par vienkāršo ļaužu likteņiem pagājušā gadsimta 50. gadu Romā. Romāns nelaipo savā vēstījumā, bet ataino pēckara dzīvi reizē skaudri un poētiski.

Pazolīni ir unikālāka 20. gadsimta personība – kinorežisors un scenārists, dzejnieks, rakstnieks un dramaturgs, darbojies arī kā aktieris, gleznotājs, politiķis, žurnālists un kritiķis. Vairāk nekā divdesmit filmu – gan spēlfilmu, gan dokumentālo – režisors, vairāku filmu scenāriju līdzautors, vairāku romānu un dzejoļu krājumu autors. Pagājušā gadsimta 60. gados ienākdams kino, viņš sāka realizēt savas savdabīgās idejas, kuras līdz šim bija īstenojis literatūrā. Itālijā pretrunīgi vērtēts tiešā erotisma un naturālisma stila un komunistisko uzskatu dēļ. Gājis bojā, nežēlīgi noslepkavots joprojām neskaidros apstākļos.

Latviešu lasītājiem šī ir pirmā iespēja iepazīties ar kinoskatītājiem labi pazīstamā režisora veikumu literatūrā.

No itāļu valodas tulkojusi Līva Trektere

Redaktors un korektors Arturs Hansons

Redaktore Jana Bērziņa

Valodas konsultants Džulio Lo Bello

Vāka dizainers Dato Mgeladze

Federiko Garollas vāka foto

Maketa dizainers Rauls Liepiņš