Gordon F. Sander “Rooms. The Work and Life of JJ Manford”

65,00

Amerikāņu žurnālists un fotogrāfs Gordons F. Sanders, kas pēdējos gados dzīvo Latvijā, radījis grāmatu „Rooms. The Work and Life of JJ Manford(“Istabas. Džeidžeja Manforda darbs un dzīve”, kas veltīta tuvam viņa draugam – gleznotājam no Ņujorkas Džeidžejam Manfordam. Bagātīgi ilustrētais albums izseko jaunā mākslinieka stila attīstībai daudzu gadu garumā un iepazīstina ar viņa dzīves stāstu.

Šis izdevums tapis sadarbībā, kas šķērsojusi kā valstu robežas, tā okeānu – grāmatas dizainerei Annai Aizsilniecei strādājot no savām mājām Madonā, uzturot pastāvīgu kontaktu ar grāmatas autoru Gordonu Rīgā, galveno varoni Džeidžeju – Ņujorkā un, protams, arī izdevniecību, kas šo projektu koordinēja. Šis mākslas albums apliecina gan „Aminori” kā izdevniecības, gan Jelgavas tipogrāfijas darba augsto kvalitāti.

2021. gada novembra numurā amerikāņu žurnāls „The New Yorker” par Manforda personālizstādi galerijā „Derek Eller” rakstīja šādi: „Šajās skaisti, bet brīžiem dīvaini dekorētajās istabās trūkst cilvēku, toties tās apdzīvo visdažādākie dzīvnieki. Izteikti sajūtama audumu klātbūtne, to bagātīgā tekstūra atspoguļo Manforda glezniecības procesu: veids, kādā viņš izmanto krāsu klāšanu neviendabīgos slāņos, akcentē gleznu lina audekla virsmas. Darbu izmēri ir dažādi, un lielākie atgādina teātra dekorācijas.”

Džeidžejs Manfords (JJ Manford) 2022. gadā saskaņā ar mākslas tirgus izsoļu rezultātiem tika ierindots starp kolekcionāru 10 meklētākajiem (sought-after) māksliniekiem Amerikā. Šajā sarakstā ir arī tādi jau zināmi vārdi kā Endijs Vorhols, Demjēns Hērsts un Banksijs.

Džeidžejs Manfords dzimis 1983. gadā Bostonā, ASV. Ieguvis bakalaura grādu Kornela universitātē 2006. gadā (kur viņš arī iepazinās ar grāmatas „Rooms” autoru Gordonu F. Sandersu), pēc tam 2009. gadā studējis Čikāgas Mākslas institūtā (pēc bakalaura sertifikāts), bet maģistra grādu ieguvis Hantera koledžā 2013. gadā. Šobrīd dzīvo un strādā Bruklinā, Ņujorkā, piedalās ar saviem darbiem izstādēs kā Amerikā, tā arī Eiropas galerijās.

Grāmatas autors Gordons F. Sanders (1951) ir rakstnieks un vēsturnieks. Viņš absolvējis Kronela universitāti 1973. gadā un kā rakstnieks specializējas kultūras un politiskos tematos. Sanders ir rakstījis žurnāliem “New York Times”, “Washington Post”, “Financial Times” un daudziem citiem. Viņš ir arī deviņu grāmatu autors. Sandera pirmā grāmata “Serling: The Rise and Twilight of Television’s Last Angry Man” bija nominēta Pulicera balvai. Kopš 2017. gada Sanders dzīvo Rīgā.