“Mūsdienu cilvēks ir kļuvis par emociju vergu, zaudējis būtiskās zināšanas par sevi, savu patieso būtību un to, ka viņam klātos pārvaldīt emocijas, nevis ļaut emocijām valdīt par sevi,” uzskata Ingvars Villido. Grāmata “Emocijas. Cilvēces lielākā atkarība” sniedz ieskatu krijas jogas priekšstatos par cilvēka iekšējās pasaules uzbūvi un piedāvā krija jogas tradīcijā balstītas praktiskas tehnikas, kā katrs pats, soli pa solim var atbrīvoties no emocijām. “Mēs nevaram mainīt citus, bet sevi gan. Maini savu iekšējo pasauli, un pasaule tev apkārt mainīsies pati no sevis,” iedrošina Villido.
Ingvars Villido ir Babadži krija jogas meistars-skolotājs (ačarja), jogas praktizētājs ar 40 gadu pieredzi un apzinātības skolotājs ar 25 gadu pieredzi. Villido gadu desmitiem iedziļinājies dažādu seno tradīciju gudrībās un to praktizēšanā, līdz radīja savu unikālu cilvēka attīstības metodi, praktisku tehniku summa summarum, uz kuras balstās viņa vadītie Apzināto pārmaiņu mākslas kursi, kā arī dažādas lekcijas, nodarbības un prakses viņa dibinātajā Lilleoru Apzināto pārmaiņu centrā. Uz viņa izveidotajiem un vadītajiem apzinātības skolas kursiem “Human 2.0” ir pilnas zāles Igaunijā, ASV, Krievijā, Vācijā, Vācijā u. c. ASV presē viņš pat nodēvēts par cilvēka iekšējās pasaules Leonardo da Vinči.
Grāmata “Emocijas. Cilvēces lielākā atkarība” 2018. gadā kļuva par bestselleru Igaunijā, bet šobrīd piedzīvojusi jau divpadsmito atkārtoto izdevumu. Interese par grāmatu nenoplok, jo pandēmijas apstākļos cilvēkiem nepieciešama pašizpratne vairāk nekā jebkad.
“Jebkuras cilvēka darbības motivācija ir justies emocionāli labi. Tomēr labsajūta nav noturīga, jo emocijas ir kustīga enerģija, nepastāvīga pēc būtības. Tā nu cilvēki visā pasaulē dzenas pēc nepiepildāma sapņa – nepārtrauktas labsajūtas. Visas mūsu nepatikšanas, sākot ar ģimenes strīdiem un beidzot ar sociālām un ekoloģiskām katastrofām, izraisa emocijas, kuras nepārtraukti aktivizējas, un izpratnes trūkums. Emocijas ir cilvēces lielākā atkarība, arī masu manipulācijas rīks. Bet var iemācīties emocijas pārvaldīt,” raksta Villido.
No igauņu valodas tulkoja Elīna Bandēna
Redaktores Inita Saulīte-Zandere un Māra Vilde
Māksliniece Anna Aizsilniece
.