Dzimtas asinis

15,00

Kategorijas:

Laura Gundara un mākslinieces Mariannas Lapiņas košajam stāstam “Dzimtas asinis” nav līdzinieka – tas ir profesionāli pierakstīts kinoscenārijs, kura lapas papildinātas ar skicēm, paskaidrojošiem komentāriem, zīmējumiem un kadrējumiem, kādi top filmas īstenošanas procesā. Tas ne vien veicina paša lasītāja fantāziju, bet arī pieļauj jaunradi uz scenārija lapām. Ikviens var būt šīs topošās filmas līdzautors.

Scenārija vēstījums atbilst ikviena jauna cilvēka lielākajai problēmai – kā tikt galā ar šo, tik ļoti nesaprotamo pasauli? Kā kļūt laimīgam sabiedrībā, kuras ideāli balstās iesīkstējušos priekšstatos par labo un ļauno? Šis ir skaudrs pieaugšanas stāsts, kura centrā ir netipisks jauns cilvēks, kas vēlas ar pasauli sadarboties, ne to lauzt. Tomēr arī tad apjaust pasaules kārtību ir ļoti grūti. Tomēr, ja esi dzīvs, tad atbilde jāmeklē.

“Nedomāju, ka vīzdegunīgi jāizrāda savs pārākums, zinot, ka šobrīd zināmā vecuma grupā manai paaudzei tradicionālo lasīšanu gandrīz pilnībā sāk aizstāt video patēriņš tīmeklī,” par neparastā izdevuma tapšanu stāsta tā autors Lauris Gundars. “Tieši pretēji: kādēļ gan nesarunāties valodā, ko vēlamies saprast visi? Un par lietām, ko esam sajutuši visi, lai arī kāds būtu mūsu pašreizējais vecums. Turklāt šis žanrs – kinoscenārijs – man pašam ir vissaprotamākais. Un tagad ir palicis viens solis līdz filmai, kuru, šo neparasto izdevumu lapojot, varam kopā ieraudzīt. Kopā ar Mariannu Lapiņu esam radījuši pasauli, kurā arī ikviens lasītājs var pielikt savu roku. Jeb radīt savu filmu. Un filmu par pašu galveno – kā dzīvot?”

Lauris Gundars ir dramaturgs, scenārists, režisors un rakstnieks, dramaturģijas pasniedzējs. Vairāk nekā 40 lugu un scenāriju autors, iestudējis izrādes Latvijas un Igaunijas teātros. Vairāku grāmatu, t. sk. grāmatas par dramaturģiju “Dramatika jeb Racionālā poētika” (2009) un “Svešam kļūt jeb Stāsts par Gunāru A.” (2021) autors. Par grāmatu “Sveiks, Vali!” 2018. gadā saņēmis Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu.

Grāmatas māksliniece Marianna Lapiņa studē scenogrāfiju Latvijas Mākslas akadēmijā. Kā mākslinieku apvienības “Grāfienes” dalībniece veidojusi scenogrāfiju, kostīmus, režiju, grimu vairākām izrādēm un studentu īsfilmām.