Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!

Olga Dreģe

15,00

Nav noliktavā

Grāmata Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop! ir otrā grāmata sērijā Dzejas teātris. Tajā apkopota 18 latviešu autoru dzeja, kas nozīmīga, tuva un mīļa Dailes teātra leģendārajai aktrisei Olgai Dreģei. Dzeja mijas ar sarunām, kurās aktrise atklāj savas pārdomas par dzīvi un mākslu.

Dzejas izlasē Olga Dreģe iekļāvusi dzejoļus, kurus runājusi savas 80. dzimšanas dienas koncertos. Dzeju   caurvij sarunas ar aktrisi –  emocionālas pārdomas par dzīvi un dzeju rada klātbūtnes izjūtu un ļauj lasītājam ieraudzīt katru no dzejoļiem, iespējams, dzeju vispār, pilnīgi no jauna. Aktrise stāsta: “Pēc maniem jubilejas koncertiem cilvēki ir nākuši klāt un jautājuši, vai dzirdēto dzejas apkopojumu varēs kur izlasīt. Esmu priecīga, ka tagad varēs.”

Dzejas pasaule ir bijusi Olgai līdzās kopš agras jaunības un saaugusi ar viņas skaisto, jūtīgo dvēseli, kas katru dzejoli ļauj izjust un runāt kā savu: “Dzeja ir veids, kā uzturēt sevī dzīvu lidojuma sajūtu. Varu brīnīties un apbrīnot dzejnieka spēju uzrunāt pasauli. Cik tas ir svētīgi! Tā enerģija, dzejnieka doma mani satver. Dzejoļi paši atnāk pie manis, uzrunā, nelaiž vaļā un iegulst atmiņā. Es dzirdu, kā tie atbalsojas manā dvēselē. Runāt dzeju – tā ir pašatklāsmes, pašizaugsmes iespēja, veids, kā labāk izteikt savu būtību.”

Dzejas teātris ir jauna, oriģināla grāmatu sērija, kuras misija ir iemūžināt grāmatu lapās skatītāju tik iemīļotos aktieru dzejas vakarus. Poētiska vakara sagatavošanā tiek ieguldīts liels darbs, veidotas tematiskas dzejas izlases, radīta neaizmirstama noskaņa, taču nereti šīs izrādes iepriecina skatītājus tikai dažas reizes un paliek vienīgi atmiņās. Dzejas teātra grāmatas ir mēģinājums fiksēt mirkli, lai izbaudītu to ilgāk.

Nosaukums: Olga Dreģe. Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!

Sērija: Dzejas teātris

Sarunas ar Olgu Dreģi: Sandra Dambiniece

Vāka foto: Ilze Vanaga

Māksliniece: Anna Aizsilniece

Grāmatas nosaukumā izmantoti Raiņa vārdi no krājuma

“Gals un sākums”

Izdevējs: Aminori, 2020