Uzzīmē baltu lietu

Andra Manfelde un Neonilla Medvedeva

“Uzzīmē baltu lietu” ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts miniatūru stāstu krājums, kas tapis sadarbībā ar mākslinieci Neonillu Medvedevu. Tās galvenā varone ir meitene, kura grib kļūt par gleznotāju. Izrādās, ka tas nemaz nav viegli – ir jāprot ne tikai zīmēt, gleznot, veidot, strādāt ar tušu un piekņopēt papīru, bet arī izzināt dabu un izprast citu mākslinieku paveikto.

Andra Manfelde par grāmatu stāsta: ”Domājot par savu radošo ceļu, es atskārtu, ka tas sācies… mūzikas skolā, bet turpinājies ar ogli, guašām, eļļas krāsām, molbertu, maisot ģipsi un pētot reprodukciju albumus. Šī grāmata ir veltījums mazajam māksliniekam, kuram apnicīgā kuba zīmēšana ir aizēnojusi lielo skaistumu, kam tik aizrautīgi gribējies sekot. Un arī lielajam māksliniekam, kurš nu jau zina, ka to „lupatu” uz postamenta sauc par drapēriju. Šī ir grāmata tiem, kam māksla ir dzīves sāls.”

Māksliniece Neonilla Medvedeva grāmatai veidojusi īpašas ilustrācijas un tajā varēs aplūkot arī gandrīz 20 viņas gleznu reprodukciju.